beskid

Letni Obóz "Futurum Stream Camp"


Event Details

  • Date:

Lato, góry, matematyka! Czy może być coś lepszego?

Lubisz matematykę? Fizykę? Programowanie?

Jeśli tak, przyłącz się do międzynarodowego dziecięcego stowarzyszenia fizyczno-matematycznego BIM! Zapraszamy do spędzenia dwóch niezapomnianych tygodni na letnim obozie matematycznym dla uczniów klas 5-12, w małym polskim mieście u podnóża gór. Uczniów klas 1-4 zapraszamy razem z rodzicami.

Przed nami najbardziej interesujące zadania i łamigłówki matematyczne oraz wymyślne origami dla tych, którym będzie mało zadań.

Każdy z was będzie mógł poczuć się jak uczony, inżynier, a nawet reżyser.

Cały czas i przestrzeń naszego obozu będą przesiąknięte atmosferą tworzenia, zadania będą rozwiązywane zarówno na zajęciach, jak i na górskich ścieżkach, co pozwoli wam całkowicie zanurzyć się w czarodziejskim świecie matematyki.

A tak na poważnie: przez 2 tygodnie będziemy zajmować się matematyką i fizyką na poziomie olimpiady, odbywać praktyki badawcze, zapoznamy się z działalnością projektową. Poznasz następujące straszne słowa: programowanie, IT, bazy danych, analiza finansowa, ekonomia, księgowość, nauki prawne, lingwistyka matematyczna, fizyka teoretyczna i eksperymentalna, bioinżynieria, modelowanie matematyczne, design i wiele innych…

Miłośnicy fizyki będą mieli do dyspozycji szerokie spektrum prac laboratoryjnych z możliwością samodzielnego wyboru dziedziny fizyki, w którą chcieliby się zagłębić. To szansa stworzenia czegoś własnymi rękami, niekoniecznie osiągając właściwy wynik. Wynik negatywny to też wynik, chociaż tylko wtedy, jeżeli to rezultat własnych działań. Ciekawe wykłady z poglądową demonstracją podstawowych zasad budowy wszechświata. Możliwość nie tylko dowiedzenia się czegoś nowego o świecie, ale także opowiedzenia o tym innym.

Nie otrzymasz suchych wiadomości o przedmiocie. Pokażemy ci, gdzie i jak matematyka przejawia się w realnym życiu. Jesteś z nami?
zd

Co?
W wakacje po intensywnym roku szkolnym potrzebny jest nie mniej intensywny odpoczynek. Dlatego oferujemy dzieciakom zanurzenie się w czarodziejskim świecie matematyki. Uczniowie otrzymają nie tylko ładunek energii na następne pół roku, ale też dowiedzą się wielu nowych rzeczy. Na okres letniego obozu FUTURUM zaplanowane zostały zajęcia zawierające zarówno szkolny program nauczania, jak i wychodzące poza jego ramy, co sprzyja rozwojowi logiki i strukturalizuje myślenie. Szczególna uwaga zostanie poświęcona zadaniom typu badawczego.

Odpoczynek – to najważniejsze, co dziecko powinno otrzymać w czasie wakacji. Ale czym jest idealny odpoczynek dla ucznia? Świadomie wybieramy aktywny wypoczynek i wszechstronny rozwój.

Oferujemy waszym dzieciom zamianę wakacji przed komputerem na podróże, zajmowanie się matematyką, fizyką, sportem i twórczością.

Gdzie?
W tym roku obóz odbędzie się w małym polskim mieście u podnóża Beskidów, niedaleko granicy z Czechami i Słowacją.

Kiedy?
Od maja do września 2014 roku. Można dołączyć w dowolnym momencie. Ci, którzy chcą pogrążyć się w czarodziejskim świecie matematyki na dłużej, mogą wziąć udział w kilku turnusach.

1 turnus:  28 kwietnia – 10 maja (matematyka + lingwistyka)
2 turnus: 11 maja – 25 maja
3 turnus: 26 maja – 9 czerwca
4 turnus: 10 czerwca – 24 czerwca
5 turnus: 25 czerwca – 8 lipca
6 turnus: 15 lipca – 29 lipca (matematyka + fizyka)
7 turnus: 30 lipca – 13 sierpnia
8 turnus: 14 sierpnia – 28 sierpnia
9 turnus: 29 sierpnia – 12 września
10 turnus: 13 września – 27 września

Po szczegóły można zwrócić się na adres office@baltinmat.eu

Dwa słowa o programie...
Program nauczania ma strukturę modułową. Poniżej znajduje się lista wykorzystywanych obecnie modułów. Lista jest stale uzupełniana oraz adaptowana w zależności od potrzeb i wieku uczestników.

- Intensywne przygotowanie do egzaminów szkolnych
- Wybrane rozdziały szkolnego programu nauczania
- Matematyka na poziomie olimpiady
- Programowanie na poziomie olimpiady
- Zadania badawcze oraz działalność projektowa
- Turnieje matematyczne, regaty, mecze matematyczne, rywalizacja drużynowa i osobowa
- Minikursy wykładów, wychodzące poza program szkolny
- Popularno-naukowy cykl wykładów „Matematyka w działaniu!”
- Teoria rozwiązywania zagadnień wynalazczych
- Wykłady i zajęcia praktyczne z lingwistyki matematycznej
- Fizyka eksperymentalna
- Ciekawa chemia - Web-design i programowanie stron
- Retoryka. Minicykl wykładów „Umiejętność wyrażania swoich myśli w sposób jasny i atrakcyjny”
- Cykl wykładów i zajęcia praktyczne „Inżynier. Sprawny umysł”
- Projekt „Uziemienie. Od pomysłu do realizacji”
- Debaty
- Warsztaty teatralne
- Trening wyzwolenia i integracji
- Gra miejska
- Fotomaraton

Dwa słowa o odpoczynku..

Bezpośrednia bliskość przyrody pozwala uczestnikom odpocząć od obfitości matematyki oraz nabrać sił przed kolejnymi zajęciami. Czeka na was 50 górskich szlaków o różnym stopniu trudności, trasy wspinaczkowe i rowerowe, jazda konna, ogromny kompleks wodny obejmujący Aquapark, 20 rodzajów jacuzzi, sauny i basen, wydarzenia kulturalne, wycieczki.

12345